Povidone-Iodine 10%

Cerrahi öncesi hasta hazırlama ve cerrahi sonrası cilt antisepsi için etkili geniş spektrumlu antimikrobiyal üründür. Uygulandığı alanda antiseptik etki yapan ürün hijyenik ve cerrahi el yıkamalarında, ameliyat bölgelerinin hazırlanmasında ve cilt çevresi yıkamalarında kullanılır.

Kullanım Şekli

Cerrahi El Yıkama

Yaklaşık 5 ml Konix Povidone Scrub’ı elinize alınız. Tırnak araları, eller ve kollar dirseklere kadar ovuşturularak yıkayınız. (Cerrahi el antisepsisinin EN 12791) Yıkama işlemini 5 dakika tekrar ediniz. Akan suyun altında durulayınız. Durulamadan sonra steril bir havlu ile iyice kurulayınız.

Antiseptik el yıkama

Ellerinize 3-5 ml Konix Povidone Scrub alarak su ile köpürmesini sağlayınız. Ardından EN 1500 standardına göre hijyenik el yıkama kurallarına uygun olarak yıkayınız. 30 sn. süresince yıkama işlemi tekrar ediniz. Yıkama işlemi süresince elleri tek kullanımlık havlu ile kurulayınız.

Ameliyat Öncesi Cilt Antisepsisi

Cildi Konix Povidone Scrub ve su ile yıkayınız. (1 cc 20-30 cm ’lik bir alanı kaplamak için yeterlidir) Köpürtünüz ve yaklaşık 5 dakika boyunca iyice fırçalayınız. Steril su ile ıslatılmış gazlı bez kullanarak durulayınız. İhtiyaç durumunda %10 Povidone-Iodine ile boyanıp kurumaya bırakınız.

DİKKAT! İyot absorbe olabileceğinden, açık yara üzerinde uygulanmasından kaçınılmalıdır. İyoda duyarlı kişilerde alerjik reaksiyonlar görülebilir. 

Mikrobiyolojik Aktivite:
Bakterisidal, fungusidal ve virusidal

İçerik:

Aktif Madde: Povidon İyot %10

Yardımcı Maddeler: Stabilizatör, pH Düzenleyici, Yüzey Aktif, Çözücü

Ürün AdıMarkaHacim 
Povidon Antiseptik Solüsyon 10%Konix30 ml 
Povidon Antiseptik Solüsyon 10%Konix100 ml 
Povidon Antiseptik Solüsyon 10%Konix1000 ml